9 Aralık 2011 Cuma

MoMA'da bir Türk Filmi!

Belki duymuşsunuzdur..Hatta eminiz duymuşsunuzdur. Geçtiğimiz yıl 'Gişe Memuru' diye bir film çıktı. Hatta bu film 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En Iyi Ilk Film', 'En Iyi Erkek Oyuncu' ve 'En Iyi Görüntü' ödülünü de kaptı. Duydum ki, geçtiğimiz aylarda televizyonda da gösterilen, Tolga Karaçelik'in yazıp yönettiği 'Gişe Memuru' 12-18 Ocak 2012 tarihlerinde MoMA'da gösterilecekmiş. Film böylelikle MoMA tarihinde bir hafta süreyle gösterilen ilk Türk filmi ünvanını da hooop kapacakmış.. Gurur duyduk!

12 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan gala gösterimine Gişe Memuru ekibinden yazar-yönetmen Tolga Karaçelik, oyuncu kadrosundan Serkan Ercan, Zafer Diper, Nur Fettahoğlu, Nergis Öztürk, Sermet Yeşil, Büşra Pekin, yapımcı Engin Yenidünya, filmin muziklerini yapan Cem Adıyaman, yapım koordinatörleri Sara Merih Ertaş ve Güneş Zahid, sanat yönetmeni Nadide Argun, editör Çiçek Kahraman, cast direktörü Harika Uygur'un da aralarında bulunduğu geniş bir ekibin katılması planlanıyormuş.

Ben filmi henüz seyretmiş değilim ama baya merak ediyorum. Izleyenler 'ya çok beğeneceksin ya da hiç beğenmeyeceksin' diyorlar merakımı perçinliyorlar. Allahtan DVD'si çıkmış, en kısa sürede alıp izleyeceğim.

Bu arada 'Gişe Memuru' 14 Ocak'ta da Washington DC'deki, dünyanın en büyük müze kompleksi olan Smithsonian Institute'da gösterilecekmiş. Gurbetçi dostlar, Amerika'daki diğer gösterim tarihlerini de bilmek isterler diye size Facebook link'ini veriyorum:

http://www.facebook.com/pages/Byeography/198892593482097

:) Şakaaa..Ama alın size gerçek link:

http://www.facebook.com/gisememuru


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder